Igrifikacija v mladinskem delu
Predstavniki Zavoda Nefiks in Mladinskega EPI centra Piran so se v novembru udeležili seminarja na temo igrifikacije z naslovom Gamestorming: Gamification in Youth Information, ki ga je organizirala organizacija La Vibria Intercultural iz Španije. Na seminarju so delili dobre prakse in ideje, kako implementirati igre v neformalne oblike učenja.
S partnerji iz 17 različnih držav so se sredi novembra zbrali v Barceloni, kjer so poleg mesta odkrivali in delili lastne dobre prakse, se preizkusili v izdelavi in reševanju sob pobega, različnih družabnih in drugih igrah, virtualni realnosti ter delili druge dobre prakse, ki jih lahko mladinski delavci uporabijo pri svojem nadaljnjem delu.
Sami so predstavili aplikacijo Karierni labirint, ki jo uporabljajo na kariernih delavnicah in aplikacijo Pika STOP, ki združuje različne igre in dinamike, ki jih lahko mladinski delavci uporabijo v mladinskem delu.
Nives Felić, ena od udeleženk seminarja, je o izkušnji povedala: »V tem tednu sem se naučila več stvari; od tega, kako enostavna je lahko izdelava sobe pobega z izobraževalno vsebino, da sta virtualna resničnost in igre lahko super orodje za prenašanje informacij in da je Barcelona res čudovito mesto!«
Kratek insert si lahko ogledate tudi na povezavi.
Izvedbo seminarja je podprl program Erasmus+.
Umetna inteligenca za vse
Ameriško-slovenska izobraževalna fundacija (ASEF) organizira dve spletni poljudnoznanstveni predavanji na temo umetne inteligence. ASEF štipendista generacije 2021 Marko Zeman in Blaž Stojanovič bosta 7. decembra in 14. decembra ob 19. uri na enostaven in širši javnosti dostopen način predstavila zelo aktualno temo.
Na prvem predavanju, ki bo potekalo v torek, 7. decembra, ob 19. uri, bosta mlada predavatelja predstavila razvoj umetne inteligence in podala osnove strojnega učenja. Registriraj se na povezavi.
Na drugem predavanju, ki bo sledilo v torek, 14. decembra, ob 19. uri, pa bosta govorila o sodobnih metodah, uspehih umetne inteligence ter izzivih v prihodnosti. Registriraj se na povezavi.
Marko Zeman je ASEF Fellow 2021 in doktorski študent računalništva ter informatike na Univerzi v Ljubljani, kjer raziskuje področje umetne inteligence. Trenutno se ukvarja s problemom učenja več različnih nalog v isti nevronski mreži in raziskuje različne načine prilagoditve nevronske mreže na reševanje novih nalog.
Blaž Stojanovič je ASEF Fellow 2021, ki je dodiplomski študij fizike končal na Univerzi v Ljubljani in nato magistriral iz računalniške fizike na Univerzi v Cambridgeu. Ukvarja se z uporabo metod strojnega učenja v naravoslovju, predvsem na področju statistične fizike.
Si želiš nekoč v vesolje? Prijavi se na pripravništvo!
Možnost za tvoj prvi vstop v vesolje ti ponuja pripravništvo na Evropski vesoljski agenciji (ESA – Evropean space agency). Prijave na pripravništvo so odprte do konca novembra, na voljo so delovna mesta na področjih inženirstva, znanosti, IT-ja, naravoslovnih in družbenih ved, poslovanja in administracije.
Kdo se lahko prijavi?
Za prijavo na pripravništvo moraš biti magistrski študent in ves čas pripravništva moraš biti vpisan na fakulteto.
Poleg tega moraš biti državljan ene izmed članic ESA ali pridruženih članic ESA. Slovenija še ni članica ESA, je pa pridružena članica in na poti, da postane prava članica. Torej se lahko prijaviš.
Kako se prijavim?
Natančneje svoje možnosti preuči s pregledom strani ESA za zaposlovanje. Če se želiš prijaviti, ustvari svoj profil, naloži svoj CV in motivacijsko pismo ter oddaj prijavo.
Rok prijave?
Kaj je letos drugače?
Letos pripravništva potekajo na daljavo ali v živo – odvisno od epidemiološke situacije.
Kdaj začneš?
Najzgodnejši možni začetek pripravništev je februar 2022, najkasnejši oktober istega leta. Sicer je začetni dan fleksibilen in v dogovoru s samim mentorjem. Pripravništvo traja tri do šest mesecev, ves čas pripravništva pa moraš biti vpisan na svojo fakulteto.
Več si preberi na spletni strani ESA.
POSTANI ČLAN KBŠ-JA!
EVO TI LINK